Neobi Tohumculuk A.Ş. "NEkersen Onu Biçersin" ilkesiyle; örtü altı, açık tarla ve endüstri  kullanımı için üstün özellikli ve verimli çeşitlerin araştırılması, ıslahı, tohum üretimi ve yurtiçi - yurtdışı pazarlaması amacıyla, 1997 yılında İzmir'de kurulmuştur.

Şirketimizin Misyonu; Yürürlükteki Tohumculuk Kanunlarına uygun olarak, yeni sebze ve tarla bitkileri çeşitlerinin ıslahına ve adaptasyonuna yönelik çalışmalarla,Türkiye ve Uluslararası pazarlarda ürettiği tohumun kalitesi ile rekabet eden bir Türk Tohum markası olmak, ülkemiz tarımına ve ekonomisine katkıda bulunmaktır.

Vizyonumuz ise; Şirketimizin kuruluşundan bu yana devam eden kendine ait yerli çeşit geliştirme çalışmaları kapsamındaki faaliyetlerimize hızla devam etmektir.

Şirketimiz, Özel Sektör Tarımsal Araştırma Kuruluşu belgesi olan yeni sebze ve tarla bitkileri çeşitlerinin araştırma, adaptasyonu ve tohum üretimi amacıyla, ülkemizin çeşitli bölgelerinde kurulu deneme ve üretim alanlarında,     AR-GE faaliyetlerini sürdürmektedir. Ayrıca şirketimiz TÜRK-TED (Türkiye Tohumculuk Endüstrisi Derneği) üyesidir.